CELLES TIANE Hydra лосион со ливчиња, морски екстракт и екстракт од квасец

1 871 ден

As soft as petals, bringing a pleasant visual and tactile experience. Light and moist texture, contains natural yeast extract. Rich in hydrolysed marine collagen, it absorbs deep into skin, relieving dryness while increasing elasticity, to create luminous skin.

Мека формула како ливчиња, со пријатно визуелно и тактилно искуство. Лесна и влажна текстура, содржи природен екстракт од квасец. Богата со хидролизиран морски колаген, се впива длабоко во кожата, ублажувајќи ја сувоста додека ја зголемува еластичноста за ефект на сјајна кожа.

Нето содржина: 140ml

Состојки: AQUA, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, SACCHAROMYCES FERMENT FILTRATE, PROPANEDIOL, SORBITOL, POLYSORBATE 20, SODIUM HYALURONATE, SOLUBLE COLLAGEN, FUCUS VESICULOSUS EXTRACT, HYDROLYZED COLLAGEN, BETAINE, SODIUM PCA, SERINE, GLYCINE, GLUTAMIC ACID, ALANINE, LYSINE, ARGININE, THREONINE, PROLINE, SEA SALT, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT, POLYGLYCERYL-10 MYRISTATE, TRIETHYLHEXANOIN, XANTHAN GUM, STYRENE/VP COPOLYMER, 1,2—HEXANEDIOL, GELLAN GUM, CALCIUM ALGINATE, AGAR, CITRIC ACID, PENYLENE GLYCOL, PEG—60 HYDROGENATED CASTOR OIL, CI 77891, CI 77019, FRAGRANCE, PROPYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, CI 12490, SODIUM CITRATE, PENTASODIUM PENTETATE, PHENYL TRIMETHICONE.

 

Начин ан употреба: Нежно нанесете од лосионот на Т-зоната со памучен туфер. Започнето од брадата он насоките на коската на вилицата, потоа кон образите у на крај вратот од долу па нагоре. Избегнувајте контакт со очите. Употребувајте го наутро и навечер после темелно цистење на лицето. 

Мерки на претпазливост: овој производ е наменет само за надворешна употреба и доколку почувствувате било каква непријатност престанете со негова употреба. Чувајте го на темно и ладно место, подалеку од сончева светлина.

Сериски број, датум на минимум важност и период на важност откако ќе се отвори: погледнете на пакувањето.

Производител: Tianjin Tianshi Biological Engineering Co., Ltd. Address: 20 Xinyuan Road, Wuqing Development Area, 301700 Tianjin, China.

You can add the content for product
Back to Top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial