CELLES TIANE Hydra чистач со морски скстракт и екстракт од квасец

864 ден

Inspired by the practice of using rice husks for natural beauty, this creamy and delicate foam is rich in natural yeast extract, and can thoroughly clean impurities and make-up from pores, leaving the skin clear, supple and smooth after use.

Инспирирани од практиката на користење на оризови лушпи за природна убавина, оваа кремаста и нежна пена е богата со природен екстракт со квасец и може темелно да ги исчисти нечистотиите и шминката од порите, оставајќи ја кожата чиста, еластична и мазна по употребата.

 

Нето содржина 100ml

Состојки: AQUA, POTASSIUM MYRISTOYL GLUTAMATE, BUTYLENE GLYCOL, DIPROPYLENE GLYCOL, PEG—400, LAURAMIDE DEA, GLYCOL DISTEARATE, STEARIC ACID, LAURIC ACID, SODIUM HYALURONATE, SACCHAROMYCES FERMENT FILTRATE, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN EXTRACT, SOLUBLE COLLAGEN, PALMITIC ACID, BETAINE, SODIUM PCA, SORBITOL, SERINE, GLYCINE, GLUTAMIC ACID, FUCUS VESICULOSUS EXTRACT, ALANINE, ARGININE, LYSINE, SEA SALT, THREONINE, PROLINE, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE, ETHYLHEXYLGLYCERIN.

 

Упатство за употреба: Навлажнете ја кожата, земете мала количина од средството за чистење и втријте ја пената во рацете а потоа нежно масирајте го целото лице со кружни движења. Исплакнете темелно со чиста вода. Нанесете наутро и навечер пред употреба на лосиот со ливчиња.

Мерки на претпазливост: овој производ е само за надворешна употреба,доколку почувствувате некаква непријатност престанете со негова употрееба. чувајте го на суво и ладно место, подалеку од сончева светлина.

Сериски број, датум на минимум важност и период за користење после отварање: Погледнете на пакувањето.

Производител: Tianjin Tianshi Biological Engineering Co., Ltd. Address: 20 Xinyuan Road, Wuqing Development Area, 301700 Tianjin, China.

You can add the content for product
Back to Top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial